یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

ممکن است روی تمیز کردن کمد خود تمرکز کرده باشید، اما آخرین باری که از تمیزی فریزر خود مراقبت کردید کی بود؟بهار زمانی برای شروع تازه است و به همراه آن بی نظمی می آید. تمیز کردن خانه می تواند به شما کمک کند استرس کمتری داشته باشید و بیشتر کنار هم باشید. با این حال، بخشی از خانه وجود دارد که بسیاری از ما یا از آن می ترسیم یا فراموش می کنیم: یخچال.

توسط فروشگاه لوازم آشپزخانه ایران هوم ور منتشر شده در 20 ژوئن 2024

برنامه‌ها شلوغ می‌شوند، و شما متوجه می‌شوید که فقط مواد غذایی جدید را همراه با باقیمانده‌ غذاها ، خوراکی ها و … داخل یخچال میگذارید، و قبل از اینکه متوجه شوید، یخچال شما پر از ظروف مشکوک از گوشت‌های مرموز و سبزیجات مختلف با منشا ناشناخته است.

در حالی که هیچ کس دوست ندارد به آنچه در پشت محصولات تازه این هفته نهفته است فکر کند – یا بدتر از همه، تعجب کند که بوی آن چیست – تمیز کردن یخچال و فریزر برای حفظ سلامت خانه شما نه تنها ضروری است بلکه با پیشگیری از بیماری های ناشی از غذا ضروری است. .

اگر این پروژه طاقت فرسا به نظر می رسد، نگران نباشید! ما با یک متخصص ایمنی مواد غذایی صحبت کردیم که نکاتی برای تمیز کردن یخچال و نگهداری آن با تعمیر و نگهداری آسان و منظم دارد.

بهترین ظرفی که میتونید مواد غذایی خود را در آن ذخیره و نگهداری کنید ، ظرف دربدار پیرکس می باشد.

خواندن تاریخ انقضا – یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

قدم اول: از شر غذاهای تاریخ مصرف گذشته خلاص شوید. در حالی که این امر بدیهی به نظر می رسد، ممکن است از این که بدانید همه غذاهایی که در فروشگاه خریداری می شوند تاریخ انقضا ندارند و همه عبارات روی آنها به یک معنا نیستند شگفت زده شوید.

مردیت کاروترز، متخصص ایمنی غذا در USDA، توضیح می‌دهد: «تولیدکنندگان تاریخ‌گذاری را برای کمک به مصرف‌کنندگان و خرده‌فروشان ارائه می‌دهند تا تصمیم بگیرند که چه زمانی غذا از بهترین کیفیت برخوردار است. قانون فدرال.”

در زیر فهرست Carothers ارائه شده از برچسب های رایجی که روی غذاها پیدا می کنید و معانی آنها برای ارجاع در هنگام تمیز کردن بهاره ارائه شده است.

بهترین در صورت استفاده توسط/قبل: نشان می دهد که محصول چه زمانی بهترین طعم یا کیفیت را دارد. تاریخ خرید یا ایمنی نیست.
Sell-By: به فروشگاه می گوید که چه مدت محصول را برای فروش برای مدیریت موجودی نمایش دهد. تار.یخ ایمنی نیست.
تاریخ مصرف: آخرین تاریخ توصیه شده برای استفاده از محصول در اوج کیفیت. تاریخ ایمنی نیست مگر زمانی که در شیرخشک نوزاد استفاده می شود.
Freeze-By: نشان می دهد که محصول چه زمانی باید منجمد شود تا کیفیت اوج حفظ شود. تاریخ خرید یا ایمنی نیست.

یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

چگونه یخچال خود را تمیز کنیم

اگر یخچال و فریزر خود را آنطور که باید تمیز نگه نداشته اید، این پروژه ای است که احتمالاً باید زمانی را به آن اختصاص دهید. یک بعد از ظهر را کنار بگذارید و قفسه به قفسه بروید تا یخچال خود را از بالا به پایین خالی کنید.

همانطور که هر اقلام را بیرون می آورید، تاریخ انقضا یا علائم آشکار فساد مواد غذایی را بررسی کنید. هر قفسه را با یک پارچه صابون پاک کنید، سپس آن را با آب بشویید تا از باقی مانده مواد غذایی قدیمی خلاص شوید، و مطمئن شوید که بطری های چاشنی چسبنده را نیز پاک کنید.

همچنین می توانید مطالعه کنید : 10 چیزی که باید در اسرع وقت از انباری خود خارج کنید

وقتی چیزها را دوباره در آن قرار می دهید، مواد فاسدشدنی را در جلو قرار دهید تا یادتان باشد قبل از خراب شدن از آنها استفاده کنید. همچنین، گوشت را در سطوح پایین‌تری نگهداری کنید تا اگر آب میوه‌ای ریخت، سایر مواد غذایی را آلوده نکند.

ممکن است بخواهید از برچسب های قابل جابجایی برای باقیمانده ها استفاده کنید تا متوجه نشوید که لازانیا چه مدت در اطراف مانده است. به‌علاوه، می‌توانید به راحتی ببینید که چه چیزی باید هنگام حرکت به جلو پرتاب شود.

چگونه از یخچال خود نگهداری کنیم – یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

هنگامی که یک یخچال کاملاً منظم دارید (دلیلی برای جشن گرفتن!)، می‌خواهید با اجرای تمیز کردن منظم و کوچک‌تر و ایجاد سیستم‌هایی برای حفظ سلامتی، آن را حفظ کنید.

برای به حداقل رساندن احساس ترس و ارعاب، با تمیز کردن یخچال خود به‌عنوان ولخرجی‌های دوسالانه رفتار نکنید.

کاروترز می‌گوید: «هفته‌ای یک‌بار، عادت کنید غذاهای فاسد شدنی را که دیگر نباید مصرف کنید، دور بریزید». فوراً ریزش ها را پاک کنید – سطوح را با آب گرم و صابون کاملاً تمیز کنید، سپس بشویید.

و به عنوان ابزار و نشانه ای از زمان، Carothers استفاده از یک برنامه را توصیه می کند تا به شما کمک کند تا از همه چیز آگاه باشید. برنامه USDA FoodKeeper زمان های توصیه شده برای ذخیره چاشنی های مختلف را به شما می دهد و به شما امکان می دهد یادآورهایی را به تقویم خود اضافه کنید. با یادآوری‌های مخصوص غذا که شما را در جریان امور قرار می‌دهد، وسوسه نمی‌شوید که منتظر بمانید، زیرا حدس و گمان برای شما از کار خارج می‌شود. در صورت شک، از نمودار ذخیره غذای سرد USDA استفاده کنید تا مشخص کنید چه زمانی باید چیزی را پرتاب کنید. حتی شامل نکات و جدول زمانی برای انجماد غذاهای تازه است.

یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

جدیدترین فنجان لومینارک

همچنین باید در وهله اول چیزها را به درستی ذخیره کنید.

کاروترز می‌گوید: «بهتر است اطمینان حاصل شود که گوشت خام و محصولات مرغ در ظرفی قرار می‌گیرند یا روی چیزی قرار می‌گیرند تا آب میوه‌ها را بگیرند تا نشت نکنند زیرا حاوی باکتری هستند. تمیز کردن مکرر به جلوگیری از آلودگی متقابل بیشتر کمک می کند.

در مورد فریزر شما چطور؟

زمانی که چیزی در یخچال خراب شده است، معمولاً مشخص است، اما گفتن اینکه چه چیزی را باید نگه دارید و چه چیزی را در هنگام فریزر پرتاب کنید، می تواند سخت تر باشد.

کاروترز می‌گوید: «از نظر فنی، از آنجایی که باکتری‌های بیماری‌های ناشی از غذا در فریزر رشد نمی‌کنند یا تکثیر نمی‌شوند، غذاها برای تمام مدت زمانی که منجمد می‌شوند بی‌خطر هستند. “هرچه غذاها مدت طولانی تری منجمد شوند، کیفیت آنها کاهش می یابد، بنابراین این چیزی است که باعث می شود اقلام خاصی را برای مدت طولانی تر منجمد نکنید.”

غذاهایی که برای مدت طولانی منجمد شده اند می توانند طعم خود را از دست بدهند یا طعم سایر چیزهای موجود در یخچال یا فریزر را به خود بگیرند. احتمالاً تا زمانی که آن را یخ نزنید، نمی توانید تشخیص دهید که آیا یک غذا بد شده است یا خیر.

اگر گوشت شما هنگام یخ زدایی بوی بدی می دهد، احتمالاً زمان آن رسیده است که آن را دور بریزید. برخی از غذاها ممکن است در هنگام یخ زدن کمی تغییر رنگ دهند، اما این یک مسئله ایمنی نیست. غذاهای سوزانده شده در فریزر نیز به شما آسیبی نمی‌رسانند (اگرچه احتمالاً می‌خواهید قسمت‌های «سوخته» را جدا کنید زیرا خشک شده‌اند). اما اگر مواد غذایی در اثر سوختگی در فریزر به طور کامل تغییر رنگ داده اند، ممکن است به دلایل کیفی آن را دور بریزید. برای اطمینان از اینکه غذاهای منجمد شما ارزش یخ زدایی را دارند، USDA یک برگه اطلاعات با نکات فراوان دارد.

منبع : https://www.bhg.com/fridge-spring-cleaning-8631351

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *