آشنایی با وات مایکروویو

آشنایی با وات مایکروویو

آشنایی با وات مایکروویو

وقتی در حال خرید یک مایکروویو جدید هستید، احتمالاً انواع مختلفی از مدل‌ها، مدل‌ها و سبک‌ها را پیدا می‌کنید، اما یکی از زمینه‌هایی که باعث سردرگمی می‌شود، وات است. هر مدل مایکروویو میزان وات خود را با جزئیات مشخص می کند، اما آیا این بدان معناست که قدرت کافی برای رفع نیازهای دستگاه شما را دارد؟ در اینجا ما وات مایکروویو را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد تا به شما در انتخاب وات مناسب برای پیچیدگی و اندازه غذاهایی که تمایل به تهیه آن دارید کمک کنیم.ظرف پیرکس اصل فرانسه توانایی تحمل شک دمایی را دارد به صورتی که مستقیم از فریز به مایکروویو و فر میتونید انتقال دهید و بالعکس.

آشنایی مایکروویو کمتر از 700 وات:

به طور معمول، ارزان‌ترین مدل‌های مایکروویو با توان کمتر از ۷۰۰ وات کار می‌کنند. این دسته برای واحدهای کوچکتر نیز هست. این نوع مایکروویوها گزینه خوبی برای گرم کردن ظروف کوچک غذا، طبخ غذای فوری و گرم کردن مجدد نوشیدنی ها هستند. اما، اگر به یک مدل با قدرت بالاتر عادت دارید، ممکن است این اندازه مایکروویو کمی ناامید کننده باشد زیرا تکمیل کارهای گرمایشی زمان بیشتری می برد. شما باید زمان پخت خود را تنظیم کنید، اما بسیاری از مدل ها دارای دکمه ای هستند که فوراً 30 ثانیه یا یک دقیقه به زمان اضافه می کند تا گرم کردن غذا یا نوشیدنی شما آسان تر شود.

700 تا 1000 وات:

این اندازه مایکروویو معمولاً کارایی مناسبی را برای اکثر کارهای مایکروویو ارائه می دهد. اکثر دستور العمل های مایکروویو این سطح قدرت مایکروویو را به عنوان یک رقم پایه برای زمان پخت نشان می دهند. این اندازه مایکروویو قدرت کافی برای طبخ غذاهای فوری، یخ زدایی غذاها، تهیه ذرت بو داده در مایکروویو، گرم کردن مجدد کاسه ها یا حتی پختن کامل گوشت خام را فراهم می کند.

1000 وات پلاس:

مایکروویوهایی وجود دارند که توان آنها بیش از 1000 وات است، اما اگر یک مایکروویو 1100 وات یا بیشتر داشته باشد، اغلب برای استفاده تجاری در کافه ها و رستوران ها استفاده می شود. از آنجایی که این مایکروویوها پرقدرت هستند، به راحتی می توانند ظروف بزرگ غذا را گرم کرده یا سریع بپزند. در حالی که اگر تمایل به پختن وعده های غذایی بزرگ در مایکروویو دارید، می تواند گزینه خوبی باشد، اما معمولاً برای صاحب خانه های معمولی که به سادگی از مایکروویو برای گرم کردن یا پختن گهگاه استفاده می کنند، گزینه خوبی نیست.
آشنایی با وات مایکروویو
آشنایی با وات مایکروویو

بنابراین، آیا می توانید پاپ کورن را در هر مایکروویو پاپ کنید؟

میان وعده ای که اکثر مردم برای آن از مایکروویو استفاده می کنند، پاپ کورن است، اما آیا این روی انتخاب مایکروویو شما تأثیر می گذارد؟ راحت ترین پاسخ نه است. پاپ کورن را حتی در مایکروویو کم توان هم می‌توانید تهیه کنید، فقط باید کمی وقت بیشتری بگذارید.
به عنوان مثال، اگر مایکروویو 700 وات دارید، باید دستورالعمل‌های روی کیسه پاپ کورن را دنبال کنید و اگر هنوز سریع می‌پاشد، زمان پخت را یک دقیقه افزایش دهید. باید مایکروویو را تا زمانی که دو یا سه ثانیه بین صداهای بیرون زدن فاصله وجود داشته باشد ادامه دهید.

بررسی قدرت مایکروویو:

اگر در مورد قدرت مایکروویو خود مطمئن نیستید، می توانید با بررسی صفحه سریال داخل درب مایکروویو، رتبه قدرت را دریابید. اگر صفحه دیگر قابل مشاهده نیست، می توانید قدرت را با یک آزمایش ساده آب تخمین بزنید. یک فنجان آب سرد را در ظرف دو فنجان مایکروویو بریزید. آن را داخل مایکروویو قرار دهید و به مدت چهار دقیقه روی حرارت قرار دهید.
آب را با دقت تماشا کنید و اگر در کمتر از دو دقیقه بجوشد، وات مایکروویو شما 1000 یا بیشتر است. اگر 2.5 دقیقه بجوشد، وات بین 800 تا 1000 وات، زمان جوش سه دقیقه تقریباً 700 وات و اگر سه تا چهار دقیقه طول بکشد، وات تقریباً 500 وات است.
اگر می‌خواهید مایکروویو خود را ارتقا دهید، می‌توانید با مجموعه آنلاین ما گزینه‌های موجود را بررسی کنید یا در عوض با یکی از متخصصان لوازم خانگی ما برای کمک و راهنمایی صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *