7 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید قسمت دوم

7 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید قسمت دوم

7 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید قسمت دوم

7 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید قسمت دوم : آه، مایکروویو. فرقی نمی‌کند یک مدل رو کابینتی داشته باشید یا مدلی که توکار در کابینت شما تعبیه شده است، برای هر وعده غذایی و میان وعده‌ای در روز به تطبیق پذیری آن تکیه کرده‌اید. هات داگ، رامن، سوپ، ماکارونی و پنیر، سبزیجات بخارپز، حتی کیک های فنجانی و کاکائو داغ، همه چیزهایی هستند که مایکروویو کوچک ما می توانند به سرعت گرم شوند. و با محبوبیت تهیه غذا (یا تهیه و انجماد غذا برای یک هفته در دسته‌های بزرگ)، این دستگاه‌ها به‌شدت شبانه‌روز کار می‌کنند.

جدیدترین تابه پیرکس در سال 1403

آیا می توانم آن را در مایکروویو قرار دهم؟

حتی ممکن است وقتی باقیمانده غذا را روی ظرف می گذارید و در را می بندید، آن فکر آرام و وحشتناک را به ذهنتان خطور می کند. “صبر کن، آیا می توانم آن را در مایکروویو قرار دهم؟” شاید به این دلیل است که استفاده از آنها بسیار آسان است، یا شاید به این دلیل است که آنها همیشه در نزدیکی هستند – اما ما گاهی اوقات چیزهایی را که نباید گرم می کنیم. قبل از اینکه دکمه شروع را فشار دهید، یک دقیقه بیشتر وقت بگذارید تا هر یک از موارد زیر را اتمی بزنید.

7 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید قسمت دوم

شیر مادر

مهم است که مطمئن شوید کودک شما به طور منظم از تغذیه کافی برخوردار است. به همین دلیل است که نگهداری شیر مادر در یخچال (حداکثر چهار روز) یا حتی در فریزر (تا شش ماه) رایج است. اما بسیار مهم است که شیر مادر را به روش صحیح گرم کنید – و این به مایکروویو شما مربوط نمی شود. گرم کردن آن در اینجا می تواند باعث شود که شیر مادر به طور نابرابر گرم شود و نقاط گرم و سردی ایجاد کند که می تواند به کودک شما آسیب برساند. مخصوصاً نباید در یک بطری پلاستیکی گرم شود، جایی که نوک یا بطری خود می تواند ذوب شود. در عوض، اینها را با آب ولرم گرم کنید یا برای دقت از یک بطری گرم کن استفاده کنید.

لیوان های مسافرتی

در حالی که برای گرم نگه داشتن نوشیدنی ها و سوپ ها در حین حرکت عالی هستند، این لیوان های مسافرتی هرگز نباید به تنهایی گرم شوند. آنها به طور کلی از فولاد ضد زنگ و پلاستیک ساخته می شوند – که هر دو برای مایکروویو بسیار بد هستند. تشعشع واقعاً مایع داخل را گرم نمی‌کند – فقط از بین می‌رود و در نهایت به دستگاه شما آسیب می‌زند.

ورقه ی آلومینیومی

احتمالاً یکی از شناخته شده ترین “نباید”های مایکروویو، فویل آلومینیومی و تشعشع با هم خوب نیستند. فویل آلومینیومی به جای جذب گرما مانند غذا، آن را منعکس می کند. این باعث می شود فویل آلومینیومی یک خطر آتش سوزی مخرب باشد، بنابراین مطمئن شوید که باقیمانده های خود را قبل از گرم کردن آنها کاملا باز کنید.

چینی خوبه

احتمالاً چند دلیل وجود دارد که نباید ظروف چینی خوب و ظروف چینی قدیمی را گرم کنید. شماره یک، احتمالاً مجاز نیستید آن را لمس کنید، زیرا مادرتان فکر می کند آخرین باری که از فنجان چای استفاده کرده اید، یک تکه را ترک داده‌اید. مهمتر از آن، بسیاری از قطعات نقاشی شده با طلا، نقره و سایر فلزات منبت کاری شده اند. درست مانند سبزیجات برگدار و فویل، فلز موجود در آنها می تواند باعث جرقه، آتش سوزی یا حتی انفجار شود. سپس دیگر هرگز دست خود را به ظروف ظروف خانوادگی نخواهید رساند.

7 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید قسمت اول

کیسه های کاغذی قهوه ای

ممکن است فکر کنید این یک معامله بزرگ نیست. منظورم این است که فقط کاغذ است، چطور ممکن است مشکل ایجاد کند؟ حتی کیسه های پاپ کورن نیز از کاغذ ساخته شده اند. اما کیسه ناهار کاغذی قهوه ای کلاسیک متفاوت ساخته شده است. ساختار آنها نمی تواند به خوبی در برابر گرما مقاومت کند و حتی می تواند آتش بگیرد. و حتی اگر در شعله‌های آتش بالا نروند، می‌توانند بخارات سمی ایجاد کنند و میکروب‌ها و اگزوز را وارد غذای شما کنند. به جای آن، ذرت را روی اجاق گاز پاپ کنید، یا از کیسه ارائه شده استفاده کنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید : 7 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید قسمت اول

هیچ چی

حالا این یکی مطمئناً باید فریب باشد. درست؟ مایکروویو هیچ چیز نمی تواند مشکل ساز باشد، به معنای واقعی کلمه چیزی برای انفجار یا جرقه زدن وجود ندارد. اما به جای گرم کردن غذا، در واقع امواج تشعشعی را به داخل دستگاه می فرستید، زیرا هیچ غذایی برای جذب گرما وجود ندارد. قطعات (مخصوصاً مگنترون) ممکن است آسیب ببینند یا بشکنند.

آخرین توصیه…

ما 14 چیز را به شما قول دادیم که از بمباران هسته ای خودداری کنید، و آخرین مورد ما یک جزئیات تقریبا غیرقابل توجه است. اگر از نزدیک به یک چای کیسه ای نگاه کنید، ممکن است یک منگنه کوچک را ببینید که آن را کنار هم نگه داشته است. در حالی که به عنوان یک قاعده کلی، قطعاً نباید فلز را داخل آن بیندازید، شرکت چای لیپتون مطالعات مستقلی در مورد این روش چای سازی انجام داده است – و از نظر آنها، تا زمانی که منگنه در زیر آب است، به نظر نمی رسد که هیچ چیزی وجود نداشته باشد. خطر قابل توجه با این حال، فقط برای ایمن بودن، بهتر است چای کیسه‌ای خود را خارج از اجاق نگه دارید. به‌علاوه، اسنوب‌های چای با شنیدن نحوه دم کردن نوشیدنی‌هایتان، فک خود را پایین می‌آورند.

این مطلب در تاریخ 6 فروردین 1403 در وبلاگ فروشگاه لوازم آشپزخانه ایران هوم ور بارگزاری شده است.

منبع: https://www.abt.com/learn/14-things-you-should-never-microwave

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *