10 چیزی که باید در اسرع وقت از انباری خود خارج کنید

10 چیزی که باید در اسرع وقت از انباری خود خارج کنید

10 چیزی که باید در اسرع وقت از انباری خود خارج کنید

اگر هر یک از این اقلام در پشت انباری شما قراردارد ، وقت آن است که آنها را به فضای سازماندهی شده تری انتقال دهید.

توسط فروشگاه لوازم آشپزخانه ایران هوم ور منتشر شده در 16 ژوئن 2024

شربت ها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند، اما به هم ریختگی اجتناب ناپذیر است. چه فضای نگهداری غذای شما از چند قفسه کم عمق یا کشوهای عمیق در انباری به سبک پیشخدمت تشکیل شده باشد، وسایل به راحتی گم می شوند و فضای غیر ضروری را اشغال می کنند. این نه تنها سازماندهی انبار را سخت تر می کند، بلکه اقلام نادیده گرفته شده قبل از پیدا شدن منقضی می شوند و در نتیجه پول و غذا هدر می رود.

جدیدترین مدل های ظرف پیرکس اصل فرانسه

در اینجا ده چیز وجود دارد که دفعه بعد که انباری خود را شلوغ می کنید باید به آنها توجه کنید. برخی ممکن است واضح باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نادیده گرفته شده باشند. به این لیست برگردید و هر بار که انباری را تمیز می کنید از آن به عنوان راهنما استفاده کنید.

1. موارد منقضی شده

وقتی عجله دارید غذاهای تاریخ گذشته را نادیده بگیرید. در حالی که برخی از اقلام اصلی انبارداری، مانند عسل، تاریخ انقضای ظاهرا نامشخصی دارند، مواد فاسد نشدنی شما پس از مدت زمان معینی قابل خوردن نخواهند بود.

هنگام بی نظمی، نگاهی گذرا به بهترین تاریخ چاپ شده روی بسته بندی بیندازید و اگر در گوشه و کنار است، آن را در یکی از وعده های غذایی بعدی خود بگنجانید. اگر برای صرفه جویی در فضا در انباری کوچک، اجناس خشک شده (مانند شکر و پاستا) را تخلیه می کنید، برچسبی را با ذکر تاریخ انقضا در پشت یا پایین ظرف نگهداری اضافه کنید تا حدس و گمان از بین برود.

2. اقلام ناخواسته – اما منقضی نشده

اگر بچه‌های شما بر روی جعبه گرانولا در اندازه فله اصرار داشتند اما اکنون ادعا می‌کنند که طعم آن را دوست ندارند، اجازه ندهید هدر بروند. همانطور که از شربت خانه می گذرید، اقلامی را که هنوز تاریخ مصرفشان تمام نشده اما به موقع خورده نمی شوند را کنار بگذارید. از همان استراتژی برای چیزهایی استفاده کنید که چندین بار خریده اید و نمی توانید قبل از خراب شدن آنها را مصرف کنید. هر گونه اقلام مهر و موم شده را در انبار مواد غذایی محلی یا درایو غذای خیریه رها کنید تا بتوانید درهم‌تنیدگی را پاک کنید و در عین حال کارهای خوبی انجام دهید.

3. اقلام قدیمی

فقط به این دلیل که یک ماده غذایی از نظر فنی منقضی نشده است به این معنی نیست که خوش طعم است. غلات، چیپس و کراکر کمتر از تازه را دور بریزید. در نظر بگیرید که نان بیات را به پودر سوخاری، قیمه یا کروتون تبدیل کنید – اما ابتدا برش های کپک زده را بررسی کنید. در ادامه، اقلام را در ظروف دربسته بریزید یا برخی چیزها (مانند نان) را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا زودتر خراب نشوند.

4. هر چیز مشکوک – 10 چیزی که باید در اسرع وقت از انباری خود خارج کنید

هنگام عبور از انباری، احتمالاً با چند مورد مرموز روبرو خواهید شد. این ممکن است چیزی باشد که در یک کیسه پلاستیکی مهر و موم کرده اید، فراموش کرده اید و اکنون مطمئن نیستید چند ساله است. همین امر در مورد چیزهایی که تاریخ انقضا ندارند نیز صدق می کند، اگر به یاد نیاورید که چه زمانی یا کجا آنها را خریداری کرده اید. اگر چیزی مشکوک به نظر می رسد یا بوی آن مشکوک است، از ریسک کردن خودداری کنید و از شر آن خلاص شوید. مانند اقلام قدیمی، در آینده فعال باشید و به اندازه کافی هر چیزی را بدون بسته بندی اصلی مهر و موم کنید و برچسب بزنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید : ولینگتون سبزیجات با تابه پیرکس

5. آیتم های احساساتی

شاید عجیب به نظر برسد که انباری را مکانی برای نگهداری چیزهای احساساتی بدانید، اما صدای ما را بشنوید! اگر بطری های تزئینی زیتون یا جعبه شکلات های فانتزی از سفر پنج سال پیش خود به اروپا را در دست دارید، وقت آن است که آنها را پرتاب کنید. این اقلام احتمالاً تاریخ انقضای خود را به پایان رسانده اند و اگر هنوز آنها را مصرف نکرده اید، احتمالاً دلیلی وجود دارد. اگر احساس احساسات می کنید، بطری های شیشه ای یا ظروف حلبی را بشویید و آنها را به عنوان ظروف نگهداری یا زیورآلات تزئینی در سراسر خانه استفاده کنید.

6. لوازم پخت استفاده نشده

چه در تمام سال یک نانوای مشتاق باشید و چه گهگاهی در تعطیلات به پخت نان بپردازید، احتمالاً مجموعه ای از مواد پخت و تزئینات خوراکی دارید. روی جعبه ها یا کیسه های شکر، آرد و پودر باید تاریخ انقضا درج شده باشد. اما برخی از دکورها، مانند آیسینگ و آبپاش، ممکن است یک راز باشد. مطمئناً به دلیل محتوای قند بالایشان می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند، اما بهترین قضاوت خود را بکار ببرید. اگر در سال‌های گذشته یادتان نمی‌آید هنگام پخت کلوچه‌های کریسمس از شیرینی‌های قرمز و سبز استفاده کرده‌اید، آن‌ها را به عنوان علامتی در نظر بگیرید.

7. روغن های قدیمی، آجیل و ادویه جات ترشی جات

بطری فانتزی روغن زیتون با گیاهان معلق در آن به احتمال زیاد منقضی شده است زیرا با وجود مواد تازه، باکتری ها به سرعت رشد می کنند. حتی اگر یک بطری معمولی EVOO باشد که از فروشگاه خریده‌اید، روغن می‌تواند خیلی قبل از تاریخ انقضای چاپ شده فاسد شود. اگر به هر نحوی بو یا مزه اش گرفت، آن را رها کنید. همین امر را می توان در مورد آجیل نیز گفت زیرا حاوی سطوح چربی بالا مانند روغن است. بنابراین، یک کیسه گردوی خرد شده که زمستان گذشته با آن براونی درست می کردید، احتمالاً تا به حال فاسد شده است. در آینده، آجیل را در فریزر نگهداری کنید تا تازه نگه دارید.

8. محصولات کنسرو دندانه دار

فرورفتگی کوچک ناشی از انداختن قوطی لوبیا چیز بزرگی نیست. اما اگر می بینید که قوطی به دلیل فرورفتگی عمیق آسیب دیده است یا برآمده یا نشتی دارد، طبق گفته USDA، مصرف آن خطرناک نیست. بنابراین، در حالی که انبار را شلوغ می کنید، تمام طرف های مجموعه کنسروهای خود را بررسی کنید و هر چیزی مشکوک را پرتاب کنید.

9. بسته بندی حجیم

شربت خانه شما ممکن است به طور غیر ضروری از اقلام ذخیره شده در بسته بندی های حجیم به هم ریخته باشد. حتی اگر انباری شما قفسه‌های عمیقی داشته باشد، جعبه‌ها و کیسه‌های بزرگ همچنان هدر دادن فضا هستند. در عوض، کیسه‌های کوچک چیپس یا بسته‌های بلغور جو دوسر را می‌توان به یک سطل باز منتقل کرد و جعبه‌ها را شکسته و بازیافت کرد تا املاک و مستغلات گرانبها را بازیابی کنند.

10. لوازم خانگی شکسته

بسیاری از مردم لوازم کوچک مانند آهسته پز یا وافل ساز را در انبار نگهداری می کنند. این یک راه عالی برای آزاد کردن اتاق در کابینت های آشپزخانه و دور نگه داشتن آنها است، به خصوص اگر اغلب با وسایل آشپزی نمی کنید. با این حال، اگر از انباری برای کنار گذاشتن ماشین‌ها یا ابزارهای شکسته استفاده می‌کنید، به این امید که روزی آنها را تعمیر کنید، این بهترین استفاده از فضا نیست. برای پرس و جو در مورد گارانتی یا تعمیر آن با سازنده یا خرده‌فروشی که دستگاه را خریداری کرده‌اید تماس بگیرید. حداقل ممکن است یک گزینه بازخرید پیشنهاد دهند یا یک برنامه بازیافت داشته باشند تا در نهایت بتوانید آن را از انبار خارج کنید.

منبع : https://www.bhg.com/things-to-toss-from-pantry-8662699

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *