چگونه یک قابلمه یا تابه سوخته را تمیز کنیم تا مثل نو بدرخشد

چگونه یک قابلمه یا تابه سوخته را تمیز کنیم تا مثل نو بدرخشد

چگونه یک قابلمه یا تابه سوخته را تمیز کنیم تا مثل نو بدرخشد

استفاده از گرمای بیش از حد یا دور شدن بیش از حد طولانی می تواند به سرعت هر چیزی را که شلاق می زنید بسوزاند. و هنگامی که با یک آشفتگی سوخته در کف ظروف آشپزی خود سروکار دارید، یک شستشوی ساده با آب و صابون احتمالاً آن را تمیز نمی کند.

توسط فروشگاه لوازم آشپزخانه ایران هوم ور منتشر شده در 26 ژوئن 2024

بهترین راه‌ها برای تمیز کردن قابلمه‌ها و تابه‌های سوخته شامل مواد خانگی یا پاک‌کننده‌هایی است که می‌توانند چربی را از بین ببرند و کثیفی‌های چسبیده را از بین ببرند. بیشتر روش‌ها به کمی تمیز کردن هم نیاز دارند، پس آماده باشید تا کمی کار کنید تا قابلمه یا ماهیتابه‌تان دوباره برق بزند. توجه داشته باشید که روش شما بسته به جنس ظروف شما باید متفاوت باشد: ماهی تابه های فولادی ضد زنگ می توانند در برابر مقدار مشخصی آب شسته شدن مقاومت کنند، اما روش های تمیز کردن ساینده می تواند به تابه های نچسب شما آسیب برساند.

جدیدترین ظرف پیرکس 2024

همیشه ابتدا دستورالعمل های سازنده را برای مراحل تمیز کردن خاص بررسی کنید، زیرا ممکن است بین برندها متفاوت باشد، و قبل از اینکه بخواهید آن را تمیز کنید، اجازه دهید تابه خنک شود.

چگونه قابلمه ها و ماهیتابه های نچسب سوخته را تمیز کنیم

هنگام تمیز کردن تابه های نچسب سوخته، مراقب باشید که از ابزارهای ساینده مانند پدهای تمیز کردن یا پشم فولادی استفاده نکنید، که می تواند سطح را خراشیده یا آسیب برساند. سایندگی ملایم جوش شیرین باید به اندازه ای باشد که باقی مانده های گیر کرده را پاک کند.

  1. مرحله 1: جوش شیرین و آب را به تابه اضافه کنید. جوش شیرین را روی قسمت سوخته ظرف نچسب بپاشید و مقدار کمی آب به آن اضافه کنید تا خمیر نازکی به دست آید.
  2. مرحله 2: بگذارید بنشیند. اجازه دهید تابه یک شب بماند.
  3. مرحله 3: اسکراب و آبکشی کنید. تابه را به آرامی با یک اسفنج بدون خراش بشویید. با آب و صابون بشویید و بشویید.

چگونه قابلمه ها و تابه های سوخته استیل را تمیز کنیم

همیشه ابتدا دستورالعمل های سازنده را برای دستورالعمل های تمیز کردن خاص بررسی کنید، زیرا ممکن است بین برندها متفاوت باشد. سپس به این دستورالعمل در مورد نحوه تمیز کردن قابلمه ها و ماهیتابه های سوخته برای از بین بردن بقایای گیر کرده و بازیابی درخشش مراجعه کنید.

چگونه یک قابلمه یا تابه سوخته را تمیز کنیم تا مثل نو بدرخشد

استفاده از مایع پاک کننده

  • مرحله 1: تابه را به دمای اتاق برسانید. قبل از اینکه بخواهید تابه را تمیز کنید، بگذارید خنک شود.
  • مرحله 2: شستشو و اضافه کردن محصول تمیز کننده. ماهیتابه خود را زیر آب داغ بشویید. سپس، با پوشیدن دستکش لاستیکی، مقدار کمی از مایع پاک کننده ساینده و اسیدی که غذای سوخته را بریده و شل می‌کند، روی سطح سوخته بپاشید. پودر را با یک پارچه یا اسفنج مرطوب بمالید.
  • مرحله 3: بشویید و تکرار کنید. یک دقیقه صبر کنید، سپس ماهیتابه را دوباره بشویید و تکه های غذا را که شل شده است با یک اسفنج یا پد تمیز کردن پاک کنید. در صورت لزوم این عمل را تکرار کنید تا ظرف تمیز شود.

بهترین فنجان لومینارک بازار

روش جوش شیرین و فویل آلومینیوم

مقداری جوش شیرین و فویل آلومینیومی را از انبارتان بردارید تا به طور طبیعی تابه های فولادی سوخته را تمیز کنید.

  1. مرحله 1: جوش شیرین و آب را اضافه کنید. 2-3 قاشق غذاخوری بپاشید. جوش شیرین در سراسر ناحیه سوخته تابه و به اندازه کافی آب داغ اضافه کنید تا خمیری شکل بگیرد.
  2. مرحله 2: با فویل اسکراب کنید. یک تکه فویل آلومینیومی را به شکل یک توپ خرد کنید (پشم فولادی نیز کار می کند) و از آن برای پاک کردن باقی مانده های چسبیده استفاده کنید.
  3. مرحله 3: ماهیتابه را بشویید. در آب گرم و صابون بشویید تا هر گونه زباله باقی مانده را بشویید.

همچنین می توانید مطالعه کنید : یخچال شما بیش از همه به تمیز کردن نیاز دارد

روش قرص‌های ماشین ظرفشویی

می‌توانید از قدرت پاک‌کنندگی متمرکز قرص‌های ماشین ظرفشویی، مانند Finish Powerball Deep Clean Tabs برای تمیز کردن ظرف سوخته استیل ضد زنگ استفاده کنید. به سادگی قرص را روی سطح سوخته با کمی آب گرم بمالید تا بقایای مواد غذایی شل شود و تمیز بشویید.

منبع : https://www.bhg.com/how-to-clean-a-burnt-pot-or-pan-8657690

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *